534 963 660 ul. Grudziądzka 25B, 87-200 Wąbrzeźno

Leczenie dzieci

Staramy się, aby wizyta dziecka w naszym Gabinecie była zapamiętana jako miłe wydarzenie w jego życiu. Pierwsza wizyta jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, która ma na celu zapoznanie się dziecka z Gabinetem oraz oswojenie z nową sytuacją i nowymi osobami, którymi są lekarz i asystentka. Takie wizyty są przez dzieci postrzegane jako przygoda i coś nowego i nietypowego. Na pierwszej wizycie czasem wykonuje się proste zabiegi fluoryzacji zębów mlecznych lakierem zapobiegającym powstawaniu próchnicy.

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to każdy zabieg, przy obecnych metodach leczenia powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a moment podawania znieczulenia można również przeprowadzić bezboleśnie.

Dla dzieci i dorosłych, którzy bardzo boją się wizyty u dentysty stosujemy sedację wziewną.

Sedacja, czyli gaz rozweselający ( podtlenek azotu zmieszany z tlenem) to doskonałe i całkowicie bezpieczne rozwiązanie dla dzieci i pacjentów dorosłych, którzy panicznie boją się wizyty u stomatologa.

Gaz rozweselający, podany za pomocą specjalnej maseczki, wprowadza pacjenta w stan rozluźnienia, odprężenia, oderwania się od otaczającej go rzeczywistości. Dawkę podtlenku azotu możemy precyzyjnie dopasowywać do reakcji pacjenta, zwiększając lub spłycając stan rozluźnienia. Sedacja różni się od znieczulenia ogólnego, tym, że lekarz przez cały czas ma kontakt z pacjentem. Osoby poddane sedacji czują przyjemną euforię, spokój, a pod wpływem sugestii hipnotycznych odczuwają bardzo realne złudzenia (jest to szczególnie widoczne u dzieci). Najmłodsi pacjenci śnią np. o lataniu samolotem lub rakietą kosmiczną, o tańcu na balu księżniczek, bądź o pływaniu w wodzie.

Sedacja częściowo ogranicza odczuwanie bólu, ale dla jeszcze większego komfortu pacjenta stosujemy dodatkowo znieczulenie miejscowe w przypadku leczenia głębszej próchnicy. Stan rozluźnienia sprawia, że także podanie zastrzyku znieczulającego jest łatwiejsze. Ze względu na zminimalizowanie odruchu dławienia, gaz rozweselający ułatwia także pobieranie wycisków u osób wrażliwszych.

W zakresie stomatologii dziecięcej oferujemy następujące zabiegi:

  • wypełnienie zęba mlecznego
  • opatrunek w zębie mlecznym
  • ekstrakcja zęba mlecznego
  • lakierowanie
  • lakowanie bruzd
  • lapisowanie
ul. Grudziądzka 25B
87-200 Wąbrzeźno