534 963 660 ul. Grudziądzka 25B, 87-200 Wąbrzeźno

Wybielanie

Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najchętniej wykonywanych przez pacjentów zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wszystkie nowoczesne metody wybielania posługują się tym samym sposobem na rozjaśnienie koloru zębów – na powierzchni zębów umieszczany jest preparat, który wydziela czysty, aktywny tlen. Tlen łączy się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powodując ich utlenianie i utratę koloru. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna, stosowana z powodzeniem na całym świecie.

Przed rozpoczęciem wybielania zębów należy odpowiednio przygotować swoje zęby: wypełnić wszystkie ubytki. Zalecane jest również usunięcie wypełnień metalowych (amalgamatowych) i zastąpienie ich wypełnieniami z kompozytów światło-utwardzalnych. Po wybielaniu może być niezbędna wymiana starych wypełnień na nowe w jaśniejszym kolorze – rozjaśnieniu ulegają jedynie zęby własne pacjenta, a żadne preparaty nie rozjaśniają wypełnień, ani uzupełnień protetycznych (koron, mostów).

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Nakładki (szyny) służą jako matryca, którą po wypełnieniu żelem wybielającym. Pacjent zakłada na zęby (na ok.30min.w ciągu dnia lub na całą noc). Pierwsze efekty będą widoczne już po drugiej dobie stosowania żelu. Wybielanie nie powinno trwać dłużej niż dwa tygodnie.

ul. Grudziądzka 25B
87-200 Wąbrzeźno